Zoufalá učitelka

Píše mi známá, velmi dobrá učitelka, s jejím souhlasem zveřejňuji:

Milá Hanko!
Dlouho jsem se neozvala.
Přiznám se, že ani nemám sílu psát Ti tyto řádky. Jsem hrozně rozzlobená a postupně se odhodlávám definitivně opustit školství. Dodnes jsem měla za to, že učitel je od slova učit. Místo toho vyplňujeme spoustu nesmyslných seznamů, formulářů, výkazů, cesťáků, PLPP, IVP, zpráv, chodíme na  "osvětové semináře", kde podepisujeme neskutečné množství papírů, fotíme se s vlajkou EU a píšeme po večerech reflexe. Za chvíli budeme psát i reflexe na návštěvu záchodu!!!!!, tedy pokud nám nepraskne, pro všechny dozory a suplování, močák.
Dva měsíce po nástupu inkluze, došly peníze, takže to postupně chtějí všechno hodit zase na učitele- hlavně ČJ, kteří už přes stohy papírů nevidí jeden na druhého, nevědí, zda nejprve reagovat na sebehodnocení dětí, nebo psát to svoje, případně zase nějakou jinou zprávu o stavu věcí, opravovat stohy sešitů, písemek a předepsaných srovnávacích testů.

Veřejnost je proti nám popuzována nesmyslnými zprávami o navyšování platů- probůh z čeho? Odvádí se tak pozornost od věcí, které učitelům vadí víc, než malé platy.
Od ledna trpím vysokým tlakem. Do práce chodím na šestou a odcházím nejdříve ve čtyři, pokud se zadaří.

Dokonce jsme dostali nařízení, že musíme vykázat z pozemku školy všechny rodiče, co kouří!!!! a přímo ze školy rodiče, co požili před třídními schůzkami alkohol!!!!! Jakým právem a podle čeho to budeme posuzovat- nevím. Kdo nám zaplatí újmu na zdraví, když se budu snažit vykázat z budovy školy opilého rodiče, který by byl i ve střízlivém stavu agresivní, jelikož jsme ho upozornili, že tepláky a křiklavé tričko jeho syna opravdu nejsou oděv vhodný do divadla?
Hroutí se žáci, učitelé, rodiče----ale inkluze se daří!!!!!! A reforma školství je na „dobré cestě.“
Několikrát jsem se totálně rozčílila na různých seminářích a schůzkách, kde jsem se vůbec nic nedozvěděla-pardon, vlastně jsem se dozvěděla dost podstatnou informaci, že vlastně nikdo nic neví a dva měsíce po startu, ani z čeho se to zaplatí!
Na naše dotazy neodpovídá okres, kraj, poradny, ministerstvo nebere ani telefony, vedoucí informačního oddělení se zhroutila.
Tak nevím.
Zvažovala jsem, kam půjdu pracovat a zjistila, že jediné, co bych mohla ještě v současnosti akceptovat, je pasení krav. Lidi nemůžu vůbec vidět. Záměrně říkám lidi, jelikož žáci v lavicích mi opravdu nevadí. Naopak jsou to jediné záchvěvy štěstí, které mne drží u této profese, když se žáci snaží, hlásí, komunikují nebo se chvíli dětsky usmívají.

Učitelé začínají odcházet, staří do důchodu, i předčasného, mladí na mateřské a ti středního věku se dobrovolně nechávají hospitalizovat v psychiatrických léčebnách. Kolegyně mi říkala, že v jedné nejmenované obci takto přišli o tři kantory českého jazyka, jeden se dokonce nechal hospitalizovat s nekontrolovatelným tikem již po týdnu působení ve školství. Takže na 6 tříd zůstala jako učitelka ČJ sama, k tomu je výchovná poradkyně, vede osm kroužků reedukací,…………a přemýšlí, kdy se zhroutí sama.
Co víc dodat.
Omlouvám se, že jsem to na tebe tak hodila, ale asi jsem se potřebovala aspoň vypsat. Začínám mít chuť burcovat kantorstvo ke stávce a defenestraci.
Tvoje zoufalá učitelka xxxx
Klidný večer.