Šikana už v první třídě?

Za několik dní končí polovina školního roku. Dívám se, co se v první třídě dětičky už naučily. 

Prvňáčci  se ještě neseznámili se všemi písmenky- chyba! Texty, bez těchto písmen jsou nezajímavé, nesmyslné a pardon, přihlouplé. Písmenka na domácí úloze, dlužno říci, píší  většinou velmi hezky. 

Následující obrázky představují domácí úlohu prvňáka na jeden den:

Přečíst nesmyslný text, napsat krasopisně tři řádky a vypočítat množství ohlupovacích příkladů z matematiky.
Podle některých matek prvňáčků vypracování domácí úlohy trvalo některým dětem až dvě hodiny. Šichta, že?
Na obrázku vlevo je text čtení, který vykazuje známky chorého mozku. Je určen pro normální děti? Má je nalákat k tomu, že čtením se dozví zajímavé věci?

Sešit do matematiky obsahuje postupně číselné obory, na ukázce číselný obor do 7 !
Je to přímo návod, zastavit dětem přemýšlení o dalších číslech. Taková matematika představuje duchamorné příklady, zato velké množství.
Kdo má na svědomí tento úmorný učební text?
Kdo má na svědomí učební plán?
Ještě rodiče věří, že jejich děti rozvíjí své schopnosti správným směrem?
 Hodné dětičky toto vše absolvují přesto, že některé z nich už umí číst a jiné už mají představu čísel třeba do stovky a nosí u sebe tyto částky peněz.

    Všechny děti jsou tak rukojmí nesmyslného systému, to není učení, to je otupování malého člověka pod záminkou vzdělávání, úmysl nahnat všechny děti do nepříliš myslícího stádečka průměrnosti.
Ale všechny dětičky hodné nejsou!
V souvislosti s výše uvedeným se nabízí jedna z možností, proč jsou děti neukázněné.
Proč už v této konkrétní PRVNÍ třídě se vyskytla šikana?
Ukázky přímo nabádají od malička děti k nemyšlení. Není zde prostor k přemýšlení. Pokud se dětem nedostává příležitost k činorodé práci, a pokud učitelka neusměrní jejich činnost k prospěšnému myšlení a učení, tak jim nezbývá, než vymýšlet hlouposti, které mohou končit až v šikaně.A pokud učitelka MUSÍ takto nesmyslně učit jen proto, že si to vyžadují osnovy a doporučené učebnice, a přitom má dobré výsledky a ukázněnou třídu, určitě jí brzy vyrostou andělská křídla.