Kdo to kasíruje?

Jsme zavaleni událostmi politického charakteru a unikají nám jiné, rovněž důležité.
Ministerstvo kultury má v úmyslu poslat obrazy Slovanskou epopej A. Muchy k zapůjčeni do Japonska, což považuji za kulturní (a nejen kulturní) zločin hrubého zrna.
Slovanská epopej - je monumentální soubor dvaceti velkoformátových obrazů. ... Jejich velikost se pohybuje od 4x5 až 6x8 metrů a znázorňují dějiny Čechů a Slovanských národů.
1.
Epopej jsou naprosto výjimečné obrazy, ohromující umělecké dílo, které by mělo být k vidění pro děti a mládež, zvlášť v dnes, kdy umělci jsou schopni tvořit jen ohavnosti nebo vylézt na střechu a ukrást vlajku. Alfons Mucha je u nás nedoceněn, jeho pracovitost a kumšt se dá srovnávat s Michelangelem.(strop v Sixtinské kapli). Bohužel A. Mucha nemaloval na strop.
V době, kdy začal A.M. obrazy malovat, neexistovala ještě ČR, Praha znamenala české země. Předal je Praze a veškerému československému obyvatelstvu, přesto se stále opakuje, že je dal Praze! Kterou Prahu mají na mysli lidé, kteří to tvrdí?
Tu Prahu, která pořádá pochody PRAGUE PRIDE, nebo akce výkvětu vzdělanosti Sluníček, která osvětlují zbytek nevzdělané republiky? To by A. Mucha určitě neudělal.

2.
Obrazy se svinutím poškozují.
Dvacet obrazů Epopeje má nevyčíslitelnou cenu a je ostuda, že nemá odpovídající umístění, které Praha slíbila, když rozhodla odvézt Epopej z Moravského Krumlova, bez kterého by možno Epopej už neexistovala. (To je další historie, nechci rozepisovat.)
Argumentovat tím že obrazy budou vysoko pojištěné je alibistické, protože takové obrazy už nikdo nikdy nenamaluje. JEJICH CENA SE NEDÁ VYČÍSLIT ŽÁDNÝM POJIŠŤOVACÍM ÚDAJEM. Japonci si umění váží, ale v nynější neklidné době hrozí zničení lidmi i přírodou. Žádný stát by takové dílo neposlal přes moře na takovou cestu!
P. Picasso namaloval velký obraz s historickým námětem "Guernica", kterého si Španělé velmi považují a nedovolí ji převézt do Baskicka, aby se svinutím nepoškodila.
Český rozhlas tvrdil, že se obrazy nepoškodí, ale vzápětí oznamoval, že už byly restaurovány škody, které obrazy utrpěly minulým cestováním!

3.
Zapůjčení obrazů (na 3 až 5 let) je v rozporu s podporou turismu u nás. V Moravském Krumlově je navštěvovalo hodně lidí a přispěly k cestovnímu ruchu ve městě. Mnoho peněz se utrácí i ve školství za nesmyslné projekty. V současnosti by obrazy mělo vidět mnoho dětí a mládeže, ale nemají tu možnost, protože cesta s rodinou do Prahy je pro ně velmi drahá. Proč to usnadňovat Japoncům, kteří stejně často do Prahy jezdí kvůli památkám?

4.
Na závěr: Půjčuje to prý "Praha!"
KDO KONKRÉTNĚ? Primátorka p. Krnáčová ? nebo pan Stropnický ml ?
Ve které hlavě se tato myšlenka vylíhla a konkrétně kdo to odsouhlasil, by mělo být  známo ověřenými podpisy těch, kdo zapůjčení obrazů odsouhlasili.
A ještě - KDO TO KASÍRUJE, ZA KOLIK A PROČ? (Stojí to za to?)
Není to trochu z rangu rozkrádání republiky?

Máte-li připomínky nebo návrhy, sdělte je prosím na info@skolauceni.cz